پایگاه اینترنتی روزنامه ایران زمین ری

بسیاری از خانواده های معلولان ذهنی ندای سحر به دیدن دخترانشان نمی آیند

چشمانی در انتظار مهربانی؛

بسیاری از خانواده های معلولان ذهنی ندای سحر به دیدن دخترانشان نمی آیند

مسئول فنی مرکز توانبخشی ندای سحر گفت: تعدادی از دختران معلول ذهنی این مرکز مجهول هستند و آن دخترانی هم خانواده دارند به دلیل بی بضاعتی یا مسائل دیگر خانواده هایشان به دیدنشان نمی آیند.

مهدیه فرزانیان در گفت وگو با ایران ری با بیان این که مرکز ندای سحر در سال 1383 تاسیس شد، اظهار داشت: در حال حاضر 50 دختر عقب مانده ذهنی و جسمی که بیش از 14 سال سن دارند در این مرکز نگهداری می شوند.

وی با بیان این که مرکز ندای سحر از دی ماه 1384 کار خود را آغاز کرد، افزود: در این مرکز به معلولان ذهنی و جسمی خدمات مورد نیاز ارائه می شود تا آنان نیز بتوانند آسوده تر زندگی کنند.

مسئول فنی مرکز توانبخشی ندای سحر به تشریح مشکلات موجود در این مرکز پرداخت و بیان داشت: ساختمان این مرکز در انتهای کوچه قرار دارد بنابراین هنوز خیلی از مردم نمی دانند که این مرکز تاسیس شده است.

وی با اشاره به هزینه های بالای این مرکز، ادامه داد: درآمد اندک مرکز توانبخشی ندای سحر با هزینه های گزافی که دارد برابری نمی کند بنابراین در این زمینه دچار مشکل هستیم همچنین مباحثی چون بهداشت، درمان، مواد غذایی، کار درمانی، پزشکی و روانپزشکی معلولان عقب مانده ذهنی و جسمی هزینه های بسیاری را برای این مرکز در پی دارد.

فرزانیان با بیان این که بیشتر معلولان مرکز ندای سحر مجهول هستند، یعنی پدر و مادر ندارند، تصریح کرد: متاسفانه آن تعداد از دخترانی هم که از خانواده برخوردارند، خانواده شان به دلایلی از جمله بی بضاعتی مالی به دیدارشان نمی آیند.

وی در ادامه گفت: در تلاش هستیم که فضای فیزیکی این مرکز را بزرگتر کنیم تا معلولان ذهنی و جسمی بتوانند با آسایش بیشتری زندگی کنند.

مسئول فنی مرکز توانبخشی ندای سحر در پایان خاطرنشان کرد: دختران مرکز ندای سحر نیازمند دستان مهربانی هستند که روی سر آنان کشیده شود و برای ادامه زندگی بهتر به آنان کمک کنند.

وی افزود: مردم نیکوکار و خیر شهرستان ری، در گام هایی که به سوی امور خیریه و خداپسندانه برمی دارند مرکز توانبخشی ندای سحر و دختران آن را از یاد نبرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۸۹ساعت 12:13  توسط ایران زمین ری  |